Neregistrovaní uživatelé se mohou přihlásit ZDE   
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Konstrukce
 
   Konstrukční návody jsou od počátku základním kamenem obsahu našeho časopisu. Každý měsíc publikujeme nové stavebnice a konstrukce, případně zajímavá zapojení, v rozsahu přibližně 20 stran. Díky anketě, dopisům od čtenářů a také rozhovorům s nimi víme, že největší zájem je o jednoduché praktické stavebnice, proto se na ně zaměřujeme. Stejně tak ale zaznamenáváme, že mnozí vítají také složitější konstrukce, např. měřicí přístroje. Proto se jimi naše vývojová dílna také zabývá. Lze říci, že jsou pro nás určitou výzvou a pochopitelně také chloubou. Jejich vývoj a otestování vyžadují delší dobu, a tudíž je jejich počet nižší.
   V této oblasti rádi spolupracujeme s našimi čtenáři – především pro zvýšení pestrosti zveřejňovaných zapojení. Věříme, že mnoho zejména mladých konstruktérů vítá možnost prezentovat se na stránkách odborného periodika. Povzbuzujeme proto naše čtenáře k takové spolupráci a podporujeme jejich snahy. Kupříkladu již v roce 1997 jsme vyhlásili soutěž konstruktérů, jejíž účastníci mohou za autorský honorář publikovat výsledky své práce a ještě mají šanci získat některou z věcných cen. Soutěž je vyhlášena jako průběžná a jednou do roka ji vyhodnocuje skupina techniků, kteří nejsou spojeni s redakcí. Můžeme ji organizovat zejména díky podpoře od společnosti GM electronic, která také poskytuje velmi hodnotné věcné ceny (měřicí a jiné přístroje ze svého bohatého sortimentu, často novinky na našem trhu). Podobně spolupracujeme i s dalšími firmami – letos jsou to Diametral a Ben - technická literatura.   stavebnice představují ve své podstatě konstrukční návody, které si případný zájemce může zakoupit v podobě sáčku se součástkami a plošným spojem. Jsou určeny především začátečníkům či méně zkušeným amatérským konstruktérům. Podle našich zkušeností však lze konstatovat, že o ně mají zájem všichni ti, jimž konstrukce ve své základní podobě vyhovuje a považují její přepracování vlastními prostředky za zbytečné, nebo jsou prostě jen velmi zaneprázdněni, a přesto se chtějí svému koníčku věnovat.
   Stavebnice vždy musí být reprodukovatelné a snadno sestavitelné. Proto jsou konstrukce vf techniky a zapojení s  cívkami předem odsouzené na pozici konstrukčního návodu. Přesto však se snažíme tyto konstrukce do časopisu zařazovat, protože zájem o ně je poměrně velký. Námi nabízené stavebnice většinou pocházejí z naší vývojové dílny, neboť spousta autorů zajímavých konstrukcí chce své produkty sama prodávat, resp. kompletovat. Avšak o to více radosti nám poskytují autoři, kteří spolu s konstrukcí, nebo na základě společného jednání, svolí s publikováním v rámci stavebnic Rádio plus – KTE. V takovém případě samozřejmě článek publikujeme s uvedením jména autora a oceňujeme v horní hranici sazeb autorských honorářů.


© Copyright 2005 - Rádio plus s.r.o. Design Bedřich Vlach
Funkce Vít Olmr

Toto je archiv webu časopisu KTE Rádio plus z roku 2005. V případě, že jste majiteli autorských práv k původním stránkám a nepřejete si tento web, kontaktujte mě prosím na jirkyweb(zavináč)centrum.cz nebo použijte tento formulář.


Jirky web